English
Hakkımızda

 

PERA SERAMİK, 1993 yılında Bursa’da bir bordür fabrikası olarak kuruldu. 1997’de Çanakkale’nin Çan ilçesinin Etili Köyü’ne taşınarak duvar karosu üretimine başladı. Başlangıçta ürün gamı bordür, dekor ve duvar karosundan oluşan tesis, ilerleyen yıllarda bullnose, havuz ürünleri ve seramik mozaikler üreterek ürün gamını genişletti.

Günümüzde, yıllık 2.500.000 metrekare duvar karosu üretimi yapan fabrika, 300.000 adet üretim kapasiteli bordür-dekor tesisiyle üretimini desteklemektedir.

Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Amerika, Ortadoğu, Kafkas ülkeleri, Rusya ve Türki Cumhuriyetlere ihracat gerçekleştiren PERA SERAMİK, yurtiçi pazarında da Türkiye’nin tüm bölgelerinde etkin bir şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir.

ISO 9001,TSE ve CE belgelerine sahip olan PERA SERAMİK, İtalyan teknolojisi ile üretilen ürünlerini, laboratuar kontrollerinden sonra müşterilerine ulaştırmaktadır

İlerleyen yıllarda yeni yatırımlarla üretimini artırmayı ve ürün gamını genişletmeyi hedefleyen PERA SERAMİK, çevreye ve doğaya saygılı üretimi ilke olarak benimsemektedir. AR-GE çalışmalarına önem veren kuruluş, en iyi tasarımı, en iyi kaliteyle birleştirip en iyi hizmetle müşterilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.