English
Hakkımızda

 

   Pera Seramik, 1993 yılında Bursa’da bir bordür üretim tesisi olarak kuruldu. 1997’de Çanakkale Çan ilçesi Etili Köyü’ne taşınarak duvar karosu ve dekor üretimine başladı. 2005 yılında yarattığı "aqua pera" markasıyla da havuz ürünleri pazarına da giriş yapan Pera Seramik, 2011 yılında sırlı Porselenn üretimine başlamıştır.

   Yılda 3.000.000 m2 seramik duvar karosu ve sırlı porselen üreten Pera Seramik, 100.000 m2 kapasiteli bordür-dekor tesisiyle üretimini desteklemektedir.

   Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, Avrupa, Ortadoğu, Kafkas ülkeleri, Rusya ve Türki Cumhuriyetlere ihracat gerçekleştiren Pera Seramik, yurtiçi pazarda da Türkiye’nin tüm bölgelerinde etkin bir şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir. ISO 9001,TSE ve CE belgelerine sahip olan Pera Seramik, italyan teknolojisi ile üretilen ürünlerini laboratuar kontrollerinden sonra müşterilerine sunmaktadır.

   İlerleyen yıllarda ürün gamını genişletmeyi ve yapacağı yeni yatırımlarla üretimini arttırmayı amaçlayan kuruluşumuz, doğaya saygılı ve kaliteli üretimi ilke olarak benimsemektedir.  AR-GE çalışmalarına önem veren Pera Seramik, en iyi tasarımı, en iyi kalite ile birleştirip müşterisine en iyi hizmetle ulaştırmayı hedeflemektedir.